Footjob, neboli laskání penisu (vagíny) a dalších částí těla ploskami nohou je prastará technika, která vyzdvihuje chodidla jako důležitou a nedílnou součást lidského těla. Někteří lidé jim věnují opravdu mimořádnou pozornost a není to nic hanlivého, ani urážlivého, a nemusí to mít nic společného s fetišismem.

Co je na chodidlech tak zajímavého

Především bychom měli zdůraznit, že je rozdíl mezi mužským a ženským chodidlem, je to dáno anatomií a držením těla i způsobem chůze, jež je u mužů i žen odlišná. To si dobře uvědomují nejen lékaři specialisté, ale také někteří výrobci obuvi (např. Merrell), kteří tomu přizpůsobují stélku a prodávají obuv speciálně šitou zvlášť pro muže i ženy.

bosonohá dívka

Ženské chodidlo má díky tomu také harmoničtější tvar, jinými slovy je více sexy. Má vyváženější proporce, je jemnější, je zde více patrný vliv kotníku a nártu, hlubší klenba či užší pata a jinak uzpůsobená Achillova šlacha. Pro některé muže je již pouhý pohled na bosá ženská chodidla velkým afrodiziakem.

Kosmické tvary – někteří esoterici o ženském chodidle tvrdí, že je to symbol božství, tvůrčí invence a dokonalosti tvarových přechodů, střídají se tu různé křivky, jež jsou zajímavé ze všech úhlů pohledu.

dívčí nohy

Reflexní plošky – dívka poskytující v masérském salonu footjob jej v mnoha případech považuje za svou oblíbenou techniku, jde totiž o to, že tím současně stimuluje své reflexní plošky a tím se mezi ní a partnerem (klientem) zvyšuje erotický náboj. Jde o naprosto přirozený jev, známý již z antiky, kdy footjob byl považován za jednu z vrcholných erotických hrátek.

Vzájemná stimulace bodů na chodidlech – lékařská věda pomalu, ale jistě přijímá poznatky z Tradiční čínské medicíny, Ájurvédy a dalších směrů, které považují chodidla za odraz celistvého pohledu na lidské tělo. Jsou tu zobrazeny všechny orgány, meridiány a energetické dráhy, je zde nejvíce nervových vláken a ve výhodě jsou vždy partneři, jež si častěji (ideálně každý den) navzájem hladí a masírují plosky. Tím se velmi harmonizuje celé tělo, zlepšuje krevní oběh, podporuje imunita atd. A pokud to dopřeje i masérka svému klientovi jako součást erotických masáží, může dosáhnout i jeho vícenásobného vyvrcholení.