Mobilní telefony nejsou zrovna nejlevnější, pokud chceme přístroj, který vyniká nejen velkou pamětí, ale i aplikacemi, bez kterých bychom si snad nedokázali představit další život. Kvalitní fotografie a další priority jen z nás srší při koupi. Samozřejmě vše v řádu několika tisíc korun. A když už jsme investovali tolik peněz, tak by bylo dobré ještě pouzdro a pokud možno snad nějaké kvalitní fólie nebo snad ještě jedno sklo. Investice se sice vyšplhají na trochu vyšší příčku, ale na druhou stranu, opatrnosti není nikdy dost. Otázkou co bude lepší si vybrat fólii, která není tak drahá, tvrzené sklo nebo hit, který se nazývá nano ochrana? V podstatě všechno ochrání displej mobilního telefonu proti různým škrábancům, ale jak tomu bude u samotného pádu, kterému se také nemusíme vyhnout.
tekefon a sluchátka
Tvrzená skla versus ochranné fólie
– Sklo nezkresluje obraz jako právě fólie.
– Je daleko pevnější a poskytuje větší ochranu, a to i při pádu. Pokud se náhodou rozbije, tak většinou je to prvotní sklíčko, displej je naprosto v pořádku.
– Sklo se snadněji nanese, fólie je přeborník na kroucení a bublinky. Po delší snaze přelepování, již svůj úkol ochrany prohrála.
– Ochranné tvrzené sklo poskytuje lepší manipulaci a ovládání samotného telefonu.
– Většina kvalitních skel disponuje tvrdostí 9H, která je odolná i vůči ostrému noži. Fólie by to při styku s ním nepřežila a ještě by se poškodil samotný displej.
ochrana mobilu

Revoluční ochrana

Konec sklům, fóliím, nastupuje speciální nano vrstva. Disponuje také tvrdostí 9H, to znamená, že takový materiál je v podstatě svojí tvrdostí ve stupnici ihned po diamantu. Jen pro srovnání fólie má zhruba 1-1,5H. Navíc je tato vrstva velmi odolná, neviditelná a antibakteriální. Aplikace je jednoduchá. Ze zakoupené lahvičky naneseme pár kapek a nátěr rozetřeme po celém telefonu. Pokud máme skleněnou i zadní část, tak to bude jen dobře. Pěkně vyleštíme a je hotovo. V podstatě nám to nezabralo mnoho času.