Ostrov Svaté Lucie je pojmenován podle mučednice, se kterou podle legendy nedokázalo pohnout ani tisíc vojáků. Ostrov v Karibském moři je pojmenován na její počest.

Kde se ostrov nachází?
–          Když pohlédnete na mapu, najdete Svatou Lucii na tom nejvýchodnějším okraji z pásu ostrůvků, které tvoři hranici Karibského moře a Atlantského oceánu.
–          Podle mnohých cestovatelů se jedná o ostrov menších rozměrů a také o ostrov zdaleka ne tak navštěvovaný, jako jsou například Grenada, Svatý Martin nebo Barbados, a přesto se podle mnohých jedná o nejkrásnější ostrov v této oblasti


Čím může Svatá Lucie okouzlit?

Vyjma nádherných bílých pláží, azurového moře, nekonečných promenád se spoustou restaurací a palem, může nabídnout hornaté vnitrozemí. Celý ostrov je porostlý bujnou vegetací, která nešetří barevnými květinami, krásnými podsaditými palmami, i vysokými kokosovníky. Neustále tu něco kvete, příroda sladce voní, vítr fouká a vlny jsou zde ideální na surfaření. Ale to zdaleka není všechno.
–          Navštivte vnitrozemský horský prales
Zdejší horský prales není nic z toho, co byste si představovali. Vegetace je tady jako z jiného světa, ale když se podíváte na ostrov z výšky, jsou zde mezi bujnou a divokou vegetací místa s banánovými plantážemi a pole plná cukrové třtiny.


Jakým jazykem se zde mluví a jak se zde nejlépe dorozumíte?

1.       Anglicky
2.       Francouzsky
3.       Španělsky
4.       Portugalsky
5.       Kreoslky – jazyk místních původních obyvatel
Ostrov původně patřil Francouzům, když jej obsadil francouzský pirát Francois Le Clerc. Pod francouzskou nadvládou byl ostrov až do roku 1814, kdy byl po dohodě předán věčným rivalům, Britům. V dnešní době je Svatá Lucie pod nadvládou Britského Impéria a patří do zemí Commonweathu, ačkoli v minulém století vyhlásila nezávislost.