Jsou lidé, kteří vyrážejí na dovolenou do velmi vzdálených destinací. Čím dále, tím lépe. A jsou lidé, kteří preferují snadnou a rychlou dostupnost. Mnozí lidé si velmi oblíbili například maďarské lázně. O Maďarsku se říká, že kde kopnete, tam narazíte na lázeňský pramen. Do maďarských termálů jezdí rádi nejen lidé v letech, ale milují je i mladé rodiny, protože v maďarských lázních najdete skvělé zázemí pro děti. V posledních desetiletích vznikají stále nové lázeňské objekty, které nabízí celou řadu zážitků.
Mezi nejnavštěvovanější lázně patří slavné a oblíbené lázeňské město Tapolca. Nachází se blízko historického města Miskolc. Tapolca jsou unikátním místem, protože se zde kromě termálních lázní nacházejí jeskynní lázně.
Historie lázní Tapolca je prastará, sahá do konce turecké nadvlády.
tapolca maďarsko.jpg 

Dopřát si jen to nejlepší řešení

Co se jeskynních lázní týče, jedná se o třípatrový jeskynní systém. Zdejší hydrogenuhličitanová voda má obsah vápníku, bromu a jódu. Obsahuje mnohem méně soli, díky čemuž člověk může ve vodě pobývat neomezeně. Vodní proudy způsobují příjemnou masáž. Teplota vzduchu v jeskyních má teplotu 14-16 °C a jedná se o stoprocentně vlhké prostředí. Z toho lze vydedukovat, že zdejší lázně jsou vhodné pro lidi, které trápí nemoci dýchacího ústrojí. Zdejší koupele prospívají i lidemtrpícím neurologickými či srdečními problémy či vysokým tlakem.
mlýnský rybník.jpg

Určitě mnoho lidí uslyší na to, že se jedná o velmi oblíbenou a plodnou vinařskou oblast. Co se okolí týče, za návštěvu stojí nedaleké město Miskolc, kde je k vidění celá řada památek, jako například hrad Diógÿor, synagogu nebo řeckokatolickou katedrálu.
Samozřejmě jsou zde i přírodní památky jako například krápníkové jeskyně nebo jezero Hámmori. Pokud se Vám bude chtít trochu dál, nedaleko se nachází Bükk nebo slavné Balatonské jezero.