Jestliže hledáte opravdu spolehlivý přípravek bazénové chemie, který by vám zaručil skvělou kvalitu napuštěné vody v nádrži, vsaďte na chlorovou bazénovou chemii. Jedná se o léty prověřenou klasiku, která je mezi uživateli bazénové chemie stále nevíce oblíbená. Na chlor do bazénu tak sází stále nejvíce majitelů zahradních bazénů, ale také profesionálové v úpravnách vod a v rekreačních koupacích zařízeních.
Proč je chlór při desinfekci vod natolik oblíbený? Hlavním důvodem je jistě jeho skvělá stabilita ve vodním prostředí, kde funguje jako spolehlivé oxidační činidlo, které vás zbaví veškerého organického znečištění. Když vsadíte na chlorovou chemii, nebudete se muset přemnožení mikroorganismů ve vodě obávat.
obličej nad vodou
Druhým důvodem pro volbu chlorové chemie je také to, že ji najdete v celé široké škále přípravků. Můžete vybírat jak z přípravků v kapalné, granulované anebo tabletové podobě. Jistě si tak mezi nimi zvolíte právě takový přípravek, jehož způsob použití vám bude maximálně vyhovovat.
Skvělé je ovšem i to, že můžete vybírat nejen z různých skupenství a velikostí balení, ale také z různých druhů chlorových přípravků, které se liší účinky, jež vám mohou nabídnout. Využít tak můžete jak přípravky pro průběžnou údržbu bazénové vody, tak přípravky pro šokovou chloraci anebo pomalu rozpustné tabletové přípravky, které navíc mohou být i multifunkční, takže vám péči o obsah vaší nádrže velice usnadní.
ponořené nohy
Nicméně vždy byste měli pamatovat na to, že aby chemie, kterou používáte, fungovala tak, jak od ní čekáte, tak je nezbytné pravidelně sledovat koncentraci aktivního chlóru v nádrži, k čemuž se vám bude jistě skvěle hodit tester chlóru. Měření je ideální provádět zhruba v intervalu čtrnácti dnů, a v případě intenzivního koupání i častěji. Zapomenout samozřejmě nesmíte ani na optimální rozmezí hodnot pH, které je pro fungování chemie do bazénu nezbytné.