Pokud jste až doposud byli zvyklí bydlet v cihlovém nebo panelovém domě, rozhodně budete nadšeni z trochu jiného bydlení. Mobilní dřevostavbu si totiž zamilujete na první pohled a je novinkou, která dokáže doslova převálcovat všechny ostatní druhy výstavby.

Tradiční dřevostavby

Dokážou uspořit energii
Dřevostavby jsou výjimečné. Právě materiál, ze kterého jsou vyrobeny, dokáže do značné míry ovlivnit náklady s vytápěním. Velmi oblíbenou variantou je spojení vlastností přírodního dřeva a PUR pěny jako izolace. PUR pěna ve skvělé izolační vlastnosti, kdy její součinitel tepelné vodivosti je až o třetinu nižší než je tomu u jiných izolačních materiálů. Pokud se bavíme o součiniteli prostupu tepla dané konstrukce, dostaneme se k číslu 0,12W/m2. Další úsporou je rozhodně i fakt, že není nutná dodatečná izolace http://www.azizolace.cz/ dané stavební konstrukce.

Prosklený prostor

Zvládnete to levou zadní!
Tento druh bydlení si můžete objednat v různém stupni rozpracovanosti. Správný kutil si tak často poradí s montáží sám nebo svépomocí. Jedná se o další úsporu, kterou jistě zvláště v začátcích uvítáte.

Velká variabilita je samozřejmostí
Tento druh bydlení má tu výhodu, že je velice variabilní. Můžete si vybrat z několika desítek typizovaných objektů, které jsou pro vás vyrobeny a dovezeny na místo určení. Jelikož je celý systém velmi intuitivní, je možné na zakázku vyrobit téměř jakýkoliv tvar objektu.

Správné zateplení
Dané dílce jsou vyrobené s milimetrovou přesností, právě proto jsou tepelné mosty mezi konstrukcemi téměř zanedbatelné. Při použití izolační vrstvy se navíc energetické hodnoty dostávají až na úroveň nízkoenergetických nebo pasivních domů. Právě díky tomu můžete výrazně snížit rozpočet na vytápění v zimních měsících.

Montáž konstrukce

Odpadá mokrý proces výstavby
Tento druh výstavby se dá realizovat kompletně suchou cestou. Odpadají proto veškeré časové prodlevy spojené se schnutím nebo vyzráváním stavebních materiálů.