Když se dnes mezi lidmi zmíníte o tom, že si vyděláváte jako blogger nebo youtuber, není to dnes nic neobvyklého, i když spousta lidí si bude ťukat na čelo. Hodně lidí má za to, že tuto práci dělají lidi, kteří vlastně neumí nic. Podívejme se na to trochu z jiného úhlu. Pokud máte blog nebo YouTube kanál o líčení, zřejmě umíte líčit a můžete se živit jako vizážista, pokud informujete o nemocích, pomáháte. Spousta bloggerů a youtuberů pracuje a toto má jako přivýdělek a koníček. Pokud se o něco zajímáte, něco víte, není nic špatného na tom informovat veřejnost, má to ale jedno ALE.

zoufalý youtuber

A co děti?

Děti jsou unešené z bloggerů, youtuberů a jsou to pro ně celebrity. Mezi dětmi jsou nejvíc oblíbení tzv. Let´s playeři, to jsou youtubeři, kteří natáčejí, jak hrají hry na počítači, dále také skeče, to jsou humorné scénky a parodie. Bohužel i velmi nebezpečný parkur, který může některé lidi stát i život. Jedná se o skákání přes překážky, mnohdy jde ale o velmi nebezpečný koníček, kdy parkurista skáče například mezi výškovými budovami. Pokud tedy doma máte mladého nadšence do tohoto sportu, buďte opatrní, co dělá, jestli náhodou neskáče parkur na nebezpečných místech.
aplikace sociálních sítí

Může být YouTube užitečné?

Spousta youtuberů točí videa i o nemocech, zajímavostech apod. a díky tomu může pomoct hodně lidem, tak určitě může být užitečné. Je třeba ale nebrat YouTube jako něco, co bude naší prací, ne každému se to podaří a brát tuto možnost jako něco, čím si chcete do budoucna jen vydělávat, na vaší tvorbě to bude znát a rozhodně vám to nepřinese nic pozitivního. Buďte sví, buďte originální, a hlavně ať vás to baví, jinak budete natáčet převzatá videa, bude vidět, že vás to otravuje a nebudete mít žádný úspěch, naopak. Vyberte si jednu věc, jedno téma a na to se zaměřte, věnujte svůj drahocenný čas něčemu, co může pomoct ostatním. Pak se úspěch dostaví.