Písek

V bazénu je pochopitelně důležitá čistota vody, přičemž od nečistot se můžeme snadno zbavit pískovou filtrací, protože ta dosahuje dobré účinnosti. Je to sice při pořizování bazénu další vyšší částka, ovšem dobrá filtrace je opravdu zapotřebí. Co nám zajišťuje koloběh vody v celém systému? Samozřejmě je zde čerpadlo, které ji žene stále dokola, přičemž celý proces byl měl proběhnout alespoň několikrát denně.

bazénová voda

Voda prochází nádobou, ve které je umístěno jisté množství písku určité zrnitosti. Ten propustí vodu, ovšem nečistoty náplní neprojdou, takže zůstanou bezpečně http://www.ibesip.cz/cz/rodic/deti-ve-meste/cesta-do-skoly/bezpecne-do-skoly v písku. Proto je náplň potřeba sem tam propláchnout, abychom se nepořádku zbavili a voda mohla pohodlně pískem procházet. Zhruba za dvě sezóny je zapotřebí náplň vyměnit. Náklady na výměnu nejsou nijak vysoké, a proto musíme počítat spíše se spotřebovanou elektřinou, přičemž její cena se v dnešní době dost zvedla.

bazénová filtrace

Vysavač

Ano, bazén se skutečně také vysává, přičemž jde nám zde jako u koberce o vysání nečistot. Přeci jen na stěnách bazénu se také usazují. Kdybychom je začali stírat hadrem, tak se rozvíří všude možně do vody, což zrovna není moc ideální. Z tohoto důvodu se prodávají bazénové vysavače, které nepořádek hezky vcucnou. Za ty obyčejné ruční dáme pár stovek, přičemž zapojíme je dle návodu do bazénové filtrace a už můžeme začít pracovat jako s běžným vysavačem, kdy sami uvidíte, jak nečistoty mizí. Jestliže se nechcete o vysávání starat, tak potom jsou tu poloautomatické a automatické stroje, s kterými ušetříte čas i práci, ale počítejte s tím, že budou něco stát. Takový automatický je skutečně robot, také jej dáme na stěnu a on už se o vše postará, takže jakmile skončí svou práci, tak jej stačí vytáhnout a máme hotovo. Mnohdy nemusí být napojen ani na filtraci bazénu, protože má vlastní filtraci, takže je soběstačný.