Možná to znáte z vlastní zkušenosti – koupíte byt i s nájemníkem, anebo bez nájemníka, ale dohodnete se s bývalým majitelem na tom, že v bytě může ještě nějaký čas bydlet. Může to být přínosné pro obě strany, kdy například vy potřebujete dořešit nějaké záležitosti v bývalém bydlišti, třeba ohledně zaměstnání, a na druhé straně nájemník či bývalý majitel bytu bude mít více času na uzavření nové nájemní smlouvy nebo na koupi nového bytu.

nábytek v bytě

Pokud jsou na obou stranách lidé rozumní a vyjdou si navzájem vstříc, stává se, že v den předání bytu je vše v pořádku dle domluvy, byt je prázdný, vystěhovaný, čistý, v dobrém technickém stavu, a vám pak zbývá pouze odečíst stavy měřidel topení, elektřiny, vody a zemního plynu. Jenže v praxi to může být i zcela opačně, zatímco vy vyhovíte lidem ve vámi nově zakoupeném bytě, oni vaší dobroty jen zneužijí ve svůj prospěch. Ponechají v bytě některé nepotřebné věci, např. starý nábytek, spotřebiče a koberce, a vám nezbývá nic jiného, než se toho všeho nějak urychleně zbavit.

nepořádek v bytě

Co s tím? Pro takové případy jsou tu firmy, které zajišťují vyklizení bytu během několika hodin. Jsou k tomu speciálně vybavené potřebným nářadím a technikou a samozřejmě i svalovým fondem. Stačí se jen domluvit na tom, co v bytě zůstane, a co naopak musí zmizet, a tak to i bude. Z vlastní zkušenosti víme, že některé předměty, které v bytě bývalý nájemník zanechal, mohou být užitečné, například z některého zachovalého nábytku lze zhotovit noční stolky, odkládací stolek na balkon, poličky na pokojové rostliny nebo celou květinovou stěnu. A naopak to, co uznáte za vhodné, že se vám k ničemu nehodí, necháte odvézt na sběrný dvůr. V bytě také mohou zůstat nebezpečné předměty, například zářivková svítidla, která vyklízecí firma odveze na speciální stanoviště s nebezpečným odpadem, a vy si s tím pak nemusíte lámat hlavu.