Pokud máte zahradu u domu a zároveň i děti, pak jste určitě rádi, když tráví čas venku. Jak je zabavit, aby se zároveň nenudili a zároveň dělali něco smysluplného? Pořiďte jim hračky, které je budou na zahradu táhnout samy. Záleží jen na vás, jak moc se vyřádíte a co vašim dětem dopřejete.

dětská houpačka

Dětské hřiště

Snem každého dítěte je mít u domu dětské hřiště s různými prolézačkami, houpačkami, skluzavkou a dalšími prvky, které nejen že je budou bavit ale také je vhodné k posilování těla dítěte. Pořídit dětem na zahradu takové malé hřiště není nic levného, ale stačí mít šikovného tatínka či dědečka a vyrobíte prolézačky jen za cenu materiálu.

Pískoviště

Dalším prvkem, který je u dětí velice oblíbený jsou pískoviště. Uděláte jimi radost jak menším tak větším dětem a výhodou je že pořizovací cena je poměrně nízká. Pokud chcete pískoviště dřevěné, pak není problém jej vyrobit nebo zakoupit v hobby marketu, kde koupíte i písek speciálně určený na pískoviště. Ideální je pořídit si pískoviště s krytem, aby vám na písek nechodily kočky, nebo vám do něj zbytečně nepršelo. Na pískoviště si pořiďte různé plastové či plechové lopatky a formičky.
dítě a domeček

Domečky

Hra v domečku na stromě či jen tak na zemi byla snad nejoblíbenější hrou dětí každé dekády. V dnešní době jsou různé možnost, jaké domečky dětem dopřát. Vyrábí se krásné domečky z plastu, které jsou opravdu propracované a mnohdy obsahují třeba i kuchyňku. Velice oblíbené jsou ale i tradiční dětské dřevěné domečky, které se vyrábí v různém provedení, různé velikosti a můžete si jej natřít v podstatě na jakoukoli barvu. Do domečku můžete dětem pořídit třeba lavičku na sezení a klidně i pult, aby domeček mohli využívat jako obchod. Dopřejte vašim dětem, aby se měly kam schovat a kde by měli klid a mohli si užít trochu zábavy třeba i v době, kdy prší.