Když se na kraj snese temnota, každý by nejraději někam zalezl a nevytáhl paty z domu, dokud tu nebude nový den. Ovšem ne každý má takové štěstí, že si něco takového může dovolit. Jsou prostě lidé, kteří musí ven bez ohledu na právě panující část dne, na počasí a jiné nepříjemnosti. A zřejmě nejméně záviděníhodná je v tu chvíli situace šoféra.

vauxhall

Takový člověk totiž usedne za volant a má se někam vydat. I když není vidět pomalu ani na krok, musí jet, a to dost vysokou rychlostí, po silnicích, jež nejednou nesplňují ani zdaleka to, co by se od silnic v civilizovaném světě mělo dát očekávat, často v provozu, v němž se může jen hypoteticky dohadovat, co asi v nejbližších okamžicích provedou další šoféři, cyklisté či chodci kolem, nebo naopak po nějaké liduprázdné vedlejší silničce, kde by se v případě nehody přinejmenším do rozbřesku nedovolal pomoci, kdyby snad k něčemu došlo.

A proč jsou statistiky nehodovosti navzdory právě popsané realitě pořád ještě vcelku příznivé a akceptovatelné? Za to mohou kromě ostražitosti takových účastníků silničního provozu především reflektory oněch vozidel, jež dávají naději, že si řidič všimne možného nebezpečí včas a zareaguje dříve, než už bude pozdě bycha honit. A leckdo z našinců-řidičů – aniž by to dost možná byť i jenom tušil – vděčí za zdraví a třeba i život právě kvalitním světlům svého vozu. Tedy reflektorům, v nichž jsou namontovány .

jaguar

Proč právě tyto? Logicky proto, že se jedná o kvalitu od světoznámé značky, a nikoliv o nějaké pouze tvarově podobné napodobeniny z pochybných zdrojů. Toto jsou zdroje světla, jež jsou právě pro přední reflektory motorových vozidel jako dělané, jež svítí dostatečně kvalitně a intenzivně na to, aby řidič jimi vybaveného vozidla stačil v případě nebezpečí včas zareagovat, vyhnout se či zastavit.
A byť to nejspíše nikdo nikdy nespočítal, vsadím se s vámi, že tyto autožárovky už zachránily celou řadu životů. A tím příštím může být třeba i ten váš.