Během zimního období je sice trochu méně možností, jak děti zabavit, přesto je ale nabídka volnočasových aktivit pro vás a vaše ratolesti veliká.

Dětské herny

Téměř v každém větším městě dnes existují tyto zařízení, kde se za určitý poplatek děti vyřádí a zabaví, klidně i na dlouhé hodiny. Pro rodiče jsou to pak chvíle zaslouženého odpočinku u kávy, nebo třeba něčeho dobrého. Tuto návštěvu můžete spojit třeba i s obědem, který většina heren nabízí, a vy tak ušetříte čas i energii. Nevýhodou je poměrně vysoké vstupné a o víkendech také vyšší počet návštěvníků.
Nevšední zážitek

Bazén

Bazén, nebo rovnou aquapark rovněž najdete v každém větším městě. Pro rodiče je to místo vhodné k relaxaci, pokud tedy nemáte batole se kterým se o relaxaci v tomto zařízení obvykle mluvit nedá. Větší bazény nebo aquaparky nabízí také vířivky a sauny ve kterých si nejen odpočinete, ale také utužíte zdraví, pokud je navštěvujete pravidelně. Výhodou aquaparků je rovněž nabídka občerstvení, nevýhodou bývají, stejně jako o předchozího, poměrně vysoké ceny a vyšší návštěvnost o víkendech.

Zoologická zahrada

Ač to není úplně běžné zimní útočiště, má i procházka po zoo při nižších teplotách své výhody. Například pobyt na čerstvém vzduchu, ke kterému donutíte poměrně nenásilnou formou i své děti, který si můžete zpříjemnit něčím na zahřátí z místních stánků, či automatů, a především pohledem na exotická zvířata, bez davů návštěvníků. Nespornou výhodou je potom cena vstupného, která je v zimních měsících výrazně snížena.

Planetárium

Poměrně zajímavým způsobem můžete strávit čas se svou rodinou i v planetáriu, kde mívají zajímavý program i v tomto období. Kromě příjemně stráveného času se zde jistě přiučíte vy i vaše děti a budete mít poté doma o čem diskutovat. Ideální je potom spojení návštěvy planetária s příjemnou procházkou, kde můžete své nové zážitky a vědomosti probrat.
Kouzelná zimní zoo

Kino

Kino bývá u většiny dětí trefou do černého. Film, nebo pohádka s oblíbenými hrdiny a k tomu voňavý popcorn a čas strávený s rodiči bývá pro většinu dětí příjemně stráveným časem. Většina multikin je dnes umístěna v areálu obchodních center, proto můžete spojit příjemné s užitečným a po kině ještě nakoupit, ušetříte tím čas, který můžete využít k další zábavě.