Posedět si v klidu u kávy, skleničky vína nebo jen tak a sledovat z okna okolí, je příjemně využitý čas. Proč si k tomu ještě nezpříjemnit pohled z okna a vyrobit si výzdobu podle sebe.
            Nejlepší výzdobou je příroda sama. Byly doby, kdy mráz maloval na okna obrazy hodné mistra a výzdobu si lidé dávali do venkovních prostor v podobě jehličnatých větviček a slaměných ozdob. I toto má dnes své kouzlo, jen ten mráz už nekreslí výtvarný díla. Pojďme nahradit jeho umění svým a vytvořme si výzdobu podle své představy.vánoční dekorace.jpg
 
Stačí trocha fantazie
 
            Vytvořit ji můžeme z tvrdého papíru, kdy na něj nakreslíme obrázky zasněžených domů, kostelů, saní nebo další motivy, které následně vystřihneme a přilepíme na okno. Celý dojem můžeme podtrhnout ještě rozvěšenými barevnými světýlky, které dodají výzdobě ty správné barvy.
            Můžeme také využít modernějších možností a vzít filcové čtverce, které jsou běžně k dostání v papírnictví a podle výběru barvy můžeme tvarovat a vystřihovat i lepit. Sněhuláky, sáně, domky, vločky, cokoli nás napadne. Veškeré, takto vyrobené ozdůbky, můžeme jehlou a nití prošít do řetězu a následně zavěsit na okno. Nebo můžeme každý výrobek zavěsit mašlí na okno. Mašli na výrobek přiděláme pomocí tavné pistole a taktéž ji můžeme přilepit i k okennímu rámu. Po zaschnutí jde lepidlo odstranit beze zbytku.stačí málo.jpg
 
Pro ty náročnější…
 
            Pro ty náročnější je zde háčkování, kdy můžeme za pomoci tenkého háčku a bílé nebo světle modré příze uháčkovat zvonečky, báňky nebo jiné drobné dekorace, které však za oknem působí velmi jemně a pohled z okna bude mít naprosto jiný význam. Můžeme využít drátků a korálek a za jejich pomoci vyrobit sněhové vločky, ozdůbky a drobné dekorace, které nás jen napadnou.
            Kdo má tu možnost vše zkombinovat s krmením drobných ptáčků v krmítku před vyzdobeným oknem, ten nebude mít nouzi o krásný výhled z okna, kdykoli se z něj podívá. Ať zahlédnete krásnou výzdobu nebo ptačí divadelní představení, které dokáže jen příroda, bude se vždy na co dívat.