Víte, jaké jsou hlavní atributy rustikálního stylu? V krbu praskající dřevo, velké pohodlné křeslo na čtení a nábytek z masivního dřeva. Je to samozřejmě mnohem víc, ale už z těchto příkladů můžete poznat, že tento styl je naprosto ideální pro každého, kdo miluje přírodu a klid. Ten po hektickém pracovním dni potřebujeme všichni a váš domov je pro to ideální. Když přijdete domů, tak se snadno přenesete do hřejivé atmosféry klasického venkova.

 květináče na stole


Přirozené materiály


Na moderní, industriální použití kovu zapomeňte. Vzhledem k tomu, že příroda je tomuto vzhledu interiéru velmi blízká, tak se tím musíte řídit i při výběru stylu nábytku. Dokonale budou působit především kousky z masivu. U pohovky můžete zvolit bavlnu nebo vlnu. Použít můžete samozřejmě i kov, ale spíš rustikální a rozhodně to s ním nepřehánějte.

 mikrovlnka u okna


Pohodlné sezení


Odpočinout si v křesle a přečíst hezkou knihu je snem snad každého z nás. Až budete vybírat správný kousek, tak se dívejte po robustním ušáku, který do vašeho interiéru bude padnout jako ulitý. Nádherná je hnědá kůže, nebo naopak látková varianta s květy. Pokud zvolíte první možnost, tak křeslo můžete doplnit také umělou kožešinou, která vás krásně zahřeje.

 

Stejně tak ale můžete zvolit kožešinu nebo kůži i jako doplněk podlahy. Nemusí se toho obávat ani milovníci zvířat, protože existují i umělé varianty obojího, které vypadají velice přirozeně. Můžete je tak snadno nahradit.

 


Tlumené barvy


Často se dnes stává, že si lidé malují stěny pestrými barvami a stejné hledají při kupování dekorací. Tohle ale není správná příležitost. Bílé stěny a tlumené barvy jsou pro váš interiér mnohem lepší. Barvu vybavení bytu můžete stylizovat pouze do odstínů dřeva, ale nebojte se ani výraznějších barev. Interiér můžete rozrazit také například červenou nebo fialovou, ale rozhodně to nepřežeňte. Nekombinujte více barev v jedné místnosti, stejně jako příliš kousků v dané barvě.