Asi se mnou většina lidí bude souhlasit, když řeknu, že největším favoritem opět bude pražská Slavia. Hovoří pro ní mnoho faktorů – je to na české poměry ekonomicky nevídaně silný klub, má velice široký kádr, takže v případě zranění jedné z opor, má kam sáhnout, velice dobrou práci tam odvádí trenér Trpišovský, který dlouhodobě patří k české špičce a za zmínku také stojí vedení, které zbytečně nezasahuje do samotného týmu a fotbalové věci nechává na sportovním úsek. 
Co se ekonomické stránky týče, Slavia i letos ukázala, že se s ní prostě musí počítat. Kromě toho, že nabídla pohádkovou smlouvu Součkovi (mluví se o 3 mil. měsíčně), tak se jí povedlo přivést opět poměrně zajímavá jména. Kromě Holeše, Hovorky a Jusufa se totiž Sešívaným povedlo dotáhnout přestup Nicolae Stanciua, který ve Spartě ukazoval, jak nadstandartním hráčem na tuzemské poměry je. 
míč v rohu

Velkou devizou je šířka kádru. Tým téměř nemá slabinu, což bylo vidět v uplynulém ročníku. Většinu soupeřů jednoznačně přehrával, a pokud Slavia nevyhrávala, mohla si za to většinou sama. Největší chloubou je střed pole. Jak již bylo zmíněno, Slavii se povedlo udržet klíčového hráče Součka. Vedle něj nastupuje zkušený Hušbauer a záda jim kryje Alex Král, který se po přestupu z Teplic stává klíčovým hráčem a velice hlasitě si říká o zahraniční angažmá. Ve velice dobrém světle se ukazoval Ševčík a na kraji zálohy Masopust. Zapomenout nesmíme ani na stálici v sestavě Zmrhala. Na první pohled se může zdát, že odchod Stocha bude citelnou ztrátou, ale příchodem Stanciua Slavie ukázala, že ví, co dělá. 
Podívejme se však i na negativa. Tím prvním je situace se stopery.
prázdný stadion
Ngadeu a Deli vytvořili ve středu obrany neprostupnou zeď. Jenže naší ligu přerostli. Simon Deli je již v Bruggách a začalo se spekulovat i o tom, že Ngadeu se rozhodl také odejít. Pokud by k tomu došlo, byla by to pro Slavii opravdu citelná ztráta. Vedení klubu začal hned jednat a shání typologicky podobného obránce, jako byl Deli. Vyhlídnutého mají prý Isaaca Donkora z rumunské Craiovy a aby se předešlo odchodu Ngadeua, chystají údajně pro svého stopera podobnou smlouvu, jako má Tomáš Souček. 

Druhým takovým nedostatkem je pak pozice hrotového útočníka. Škoda stárne, Tecl je po vážné zranění, van Buuren se ukazuje být lepší jako žolík z lavičky a ani Olayinka nebo Traoré nepřesvědčili, že mohou být ideální volbou.