Většinou právě ti lidé, kteří mají vyšší vzdělání a kteří se soustředili na studium jsou právě mezi těmi, pro které je technická práce naprostou neznámou. Ale samozřejmě, že to nejsou jen oni. Může to být kdokoli.

Takový člověk nerozezná vrtačku od ponožky a kladivo od parníku. Hřebík si plete s kolíčkem na prádlo a když před ním řeknete slovo „hasák“, dívá se, kde hoří. Nu, domnívá se, že to má něco společného s hašením.

Ruka s vrutem

„Proboha, já to neumím, já jsem od pera“, prohlašuje o sobě jeden slavný spisovatel, který nás bavím svými knihami.

Tak to na světě prostě je. Jeden umí ten a druhý zase tohle. Pro někoho smontovat nábytkovou stěnu je něco jako se poškrábat za uchem, pro jiného je to prostě neřešitelný úkol a návod něco jako hlavolam. Kdyby byl napsán runami, měl by pro dotyčného stejný význam. Právě pro tyto lidi, kteří nechtějí, neumějí, nebo jen nemají čas, je zde poměrně nová služba, o kterou je velký zájem.

Jedná se o montáž nábytku, a zde jsou lidé, kteří manuální práce ovládají s bravurou. Šroubovák je jejich denní chleba, a kladivo mají v ruce častěji než cokoli jiného. Tedy ne na rozbíjení nábytku, i když i tohle umí, a dokonce mají v popisu práce. Tedy, pokud to zákazník skutečně chce a požaduje, protože je to nábytek starý a k nepotřebě a už jej nechtějí ani červotoči.

Muž s metrem

Ale jinak jde samozřejmě o práci jinou a tou je sestavení čehokoli, co jste si zapomněli domluvit s prodejcem, nebo jste třeba koupili něco staršího, kde vám výrobce již montáž nemůže, nebo nechce zajistit. Ostatně jeho důvody nejsou podstatné, firma montáž nábytku Praha to zvládne levou zadní a za krátkou dobu.

Na zákazníkovi je pouze to, aby si dojednal termín práce, lhostejno zda jen sestavení nebo i vynesení do šestého patra a lidé kteří to mají udělat to provedou. Vyzkoušejte a uvidíte, že je to lepší nežli se s tím pinožit sám.