Ke spokojenosti a bezbolestnému kousání potřebujete dodržovat tři věci. Pravidelně a správně si čistit zuby, chodit na preventivní prohlídky a stejně tak chodit na dentální hygienu v Liberci i jinde. S tímto termínem se v posledních letech setkáváme často a mnoho lidí si bohužel myslí, že jde jen o kosmetickou úpravu. Opak je pravdou. Jde o nezbytnou součást péče o vaše tělo a rozhodně byste to neměli opomíjet. Ideální je chodit pravidelně dvakrát až třikrát za rok.

Žena čistící zuby

1. Nebojte se, nebolí to

Největším přínosem hygieny je to, že odborník osvědčenou metodou odstraní zubní kámen, který se vytváří každému z nás, a to včetně dětí. Lidé si často myslí, že je zákrok bolestivý a z toho důvodu se tomu vyhýbají. Není to tak. Pokud jsou dásně ve špatném stavu, může to být nepříjemné, ale ne bolestivé. Takže se vůbec nemusíte bát a můžete se hned objednat. Rozhodně to bude mnohem příjemnější a levnější než vrtání, trhání nebo tvorba umělých korunek.

2. Jde o nejlepší prevenci

Hlavním cílem odborného a hlavně pravidelného zákroku je prevence vzniku onemocnění v dutině ústní. Můžete díky tomu předejít vzniku kazu, zánětu dásní a dokonce i parodontitidy. Ta je často důvodem ztráty zubů i v poměrně nízkém věku a vzniká nejčastěji špatnou technikou čistění zubů. Možná máte pocit, že preventivní prohlídky stačí, ale toto je nadstavba, která vám do budoucnosti hodně pomůže a vyhnete se tak nepříjemným problémům.

Správné čištění zubů

3. Dozvíte se hodně nového

Průběh první schůzky je trochu složitější a delší, protože odborník musí zjistit, jak na tom jste. Zároveň dostanete také detailní pokyny k tomu, jak lépe provádět čištění a jaké další produkty kromě kartáčku byste měli používat a jak. Samotný proces obsahuje odstranění naddásňového kamene a poté pískování, které odstraní zbytky kamene a pigmentace. A nakonec se odstraní i poddásňový kámen, který má podíl na vzniku parodontitidy.