Přiznejme si, že nejkrásnější Vánoce zažíváme v přítomnosti dětských úsměvů. Vánoční přípravy jsou období, kdy chceme mít všechno krásně nachystané a k tomu být doma v pohodě. Toho docílíme tím, že do příprav na Štědrý den zapojíme i naše všetečné a divoké ratolesti. Sice nebudete mít výzdobu bytu jako z katalogu, zato si užijete jeden druhého, legraci a tu pravou vánoční pohodu.

kuličky z těsta

Mohou dělat téměř cokoliv

Až na zapalování prskavek a svíček vám malí pomocníci mohou být k ruce téměř se vším. Pečení cukroví, zdobení bytu, strojení stromečku, ale i výroba vlastního adventního věnce je bude rozhodně bavit. Vy je těmito aktivitami alespoň zabavíte, užijete si s nimi příjemné chvilky a možná budete mít čas a prostor dokončit jiné úkoly. A že jich v tento předvánoční čas mají maminky i tatínkové hodně.

skořicové hvězdičky

Pečení je nejlepší

Všichni víme, jak děti si děti hrají rády s modelínou na kuchyňku nebo vaří na písku. Opravdovou radost jim uděláte, když je necháte péct v dospělácké kuchyni. Větší děti zvládnou míchat těsto, vyvalovat ho i vážit ingredience. Ty menší potom bez problémů mohou vykrajovat, tvarovat kuličky, zdobit polevou. A samozřejmě taky ochutnávat.

 

Vánoční crinkles

Vánoční cukroví, které zaručeně dokážete upéct za přítomnosti a s pomocí svých potomků, je crinkles. Je to jednoduché. Potřebujete:

2 vejce

60 gramů másla

100 gramů cukru moučky

200 gramů hladké mouky

200 gramů vlašských ořechů

1 lžičku prášku do pečiva

1 lžičku vanilkového cukru

cukr krupici a cukr moučku na obalení

Z rozemletých ořechů a ostatních ingrediencí uhněteme mírně lepivé těsto, které dáme na několik hodin odpočinout do lednice. Z odleželého těsta budeme tvarovat kuličky velikosti malého vlašského ořechu. Ty obalíme nejdříve v krystalovém cukru, poté v moučkovém. Takto obalené kuličky dáme na plech s pečícím papírem a pečeme v troubě rozehřáté na 170 stupňů asi 12 minut. Dobrou chuť.