Nabídka knih je rok od roku širší a širší a je velmi těžké se v ní vyznat. Níže jsou uvedeny různé publikace s různým zaměřením, které mohou zaujmout a pobavit.
 gerbery na knize
Robert Fulghum: POPRASK V SÝROVÉ ULIČCE
– O ČEM?
Kniha o životě, o tom, že každý den je něčím jedinečný, ale aby to člověk viděl, musí být otevřený očima i srdcem. Jedná se o soubor několika pohodových povídek.
– PROČ?
Kniha plná humoru, nadsázky, lásky k lidem a tolerance. No, co jiného k létu patří víc?
 
 
Tess Stimson: MANŽELKA, KTERÁ UTEKLA
– O ČEM?
O ženě, která se cítí pro své okolí neviditelná. Jelikož má pocit, že se z toho všeho zblázní, vyrazí za svou dávnou kamarádkou a je postavena před nelehkou volbu mezi minulostí a současností.
– PROČ?
Kniha je velmi čtivá, příběh strhující a mnoho žen se může v tomto příběhu může jednoduše najít a sblížit se tak s hlavní postavou mnohem více, než by čekalo.
 
John Katzenbach: ANALYTIK
– O ČEM?
Kniha je o newyorském psychoanalytikovi, který dostane výhružný dopis od neznámého šílence. Musí během dvou týdnu odhalit, o koho se jedná a zachránit tak sebe a dalších 50 lidí.
– PROČ?
Kniha je velmi napínavá, zajímavé a výborně promyšlené téma, u kterého se pobavíte.
 
Petr David, Vladimír Soukup: RODINNÉ TOULKY
– O ČEM?
Kniha pojednává o nejkrásnějších rozhlednách v Česku. Každý výlet obsahuje mnoho detailů, příběh, který se k místu váže, tipy, co s dětmi a praktické rady ohledně otvírací doby a drobnou mapku, abyste snadno trefili na místo.
– PROČ?
Výlety k létu prostě patří, ideální kniha pro každého nadšeného výletníka.
 stoh knih
Jonas Jonasson: ANALFABETKA, KTERÁ UMĚLA POČÍTAT
– O ČEM?
Černošská dívka neumí číst, ale velmi dobře rozumí matematice. Dopracuje se na pozici, ve které navrhuje jaderné hlavice a stává se úspěšnou.
– PROČ?
Kniha plná humoru a ironie, nad kterou se pobavíte a odpočinete si zároveň.