Utrácet je jednoduché, umět šetřit je umění. Jak jste na tom s šetřením vy? Máte spořící účet, kam každý měsíc posíláte podílnou část vaší výplaty? Nebo snad jednou za čas investujete do termínového vkladu? Existuje také skupina lidí, kteří nešetří vůbec a užívají si peněz do syta, s tím, že nemají žádné jistoty. V dnešní době zkrátka existuje mnoho způsobů, jak střádat finanční prostředky a jak si jich užívat naplno. Mezi ty nejpůvodnější patří šetření do klasické kasičky. Je tato metoda v dnešní době ještě vůbec populární? Jaké jsou její výhody, anebo naopak nevýhody?
zlatá pokladnička

Své úspory máte pod kontrolou

Pokud se rozhodnete spořit doma, tak se vám určitě bude líbit fakt, že své finance máte neustále pod kontrolou. Spousta lidí si dělá z házení mincí do kasičky zajímavou zálibu, kdy vymýšlí různé šetřící výzvy a mají v tom svůj systém. Peníze navíc máte neustále po ruce, kdyby náhodou došlo k nějaké nečekané události, kterou byste museli řešit právě prostřednictvím financí.
Nulový úrok je nevýhodou
Prakticky jedinou nevýhodou je to, že vaše peníze nebudou nikterak úročeny. Pravdou je však i to, že úrokové sazby, které nabízí dnešní spořící účty nejsou nic, co by stálo za větší pozornost. Nemluvě o tom, že mnohdy ani nepokryjí inflaci.
mince a propisky
Tip, jak začít šetřit
Pokud jste si s nadšením koupili růžového pašíka, do kterého jste se rozhodli šetřit, dáme vám tip na to, jak s tím začít co nejefektivněji. Velmi populární je v poslední době házet do kasičky mince jisté hodnoty, nejvýhodnější je samozřejmě padesátikoruna. Je to jednoduché, pokaždé, když někdy zaplatíte a dostanete vráceno kovovou padesátikorunou, odložte si ji bokem a jen co přijdete domů, nakrmte jí kasičku. Uvidíte, že za rok se vám touto metodou nastřádá několik tisíc korun, které vás například před Vánoci opravdu velmi potěší.