Milujete léto? Sednout si do stínu pod strom, poslouchat bzukot včel, zpěv ptáků a jen tak rozjímat a nechat čas plynout? Kdo by to neměl rád, jenže mnoho z nás nemá to místo, kam by si sedli a mohli odpočívat, popíjet čerstvě uvařenou kávu a přikusovat nedělní bábovku. Potřebujete pergolu.

Máte zahradu a nemáte na ní pergolu nebo altánek? Že si můžete roztáhnout deku přímo na trávu? No to jistě můžete, ale co když bude po dešti, nebo bude ranní rosa, nebo k večeru padne ta večerní rosa.

altán

Pohodlí pod pergolou ocení celá rodina. Děti si mohou hrát na čerstvém vzduchu, i když bude poprchávat, nebo foukat vítr, protože stěny pergoly můžete nechat zarůst popínavými rostlinami. Pergolu ocení ženy, které se věnují ručním pracím, jako je háčkování či pletení a budou moct sedět v pergole schované před žhnoucím poledním sluníčkem. Pergolu ocení vaši kamarádi, až je pozvete na zahradní grilovačku a díky pergole nebude záležet ani na počasí ani na ročním období. Pod pergolou jste vždy v pohodlí.

pergola

Zvažujete, jakou pergolu si na vaši zahradu pořídit? Co třeba dřevěnou pergolu ze smrkového naimpregnovaného dřeva, která splňuje všechny příslušné normy? Navíc můžete využít různých slev v různých ročních obdobích. Máte-li malou zahradu a samostatně stojící dřevěná pergola by zabírala zbytečně moc místa, můžete dřevěnou pergolu přikotvit ke zdi domu nebo garáže. Zastřešená dřevěná pergola vám nabídne přístřešek, budete-li chtít pracovat z domu na notebooku. Nejen spisovatelé tráví čas v pergolách a altáncích, i vytížený manager může posílat maily z pergoly na zahradě a v podstatě i řídit celou firmu online. Přijdete z práce domů, vyčerpaní, nic se vám nechce, sedněte si chvíli na zahradu do dřevěné pergoly a nechte na sebe působit okolní přírodu. Stačí půlhodinka a budete jak znovuzrození. Naučte se odpočívat.