Přirozeně jsou nějaká stanovená kritéria, kdy je vyhovující délka, šířka a pro pohodlné vstávání i výška postele. Důležitý je i materiál a celkové provedení, kdy přece jenom na předních příčkách stojí postele z masivu. Potom si lze snadno vybrat nejen provedení, ale i dřevo a barvu. Tady pro změnu bude hodně záležet na designu ložnice. V dětském pokoji je to trochu jiné, ačkoliv na kvalitu postele by se mělo pohlížet jako na prvořadou prioritu. Každý rodič chce, aby jeho ratolest se vyvíjela zdravě, a k tomu skutečně patří i zdravý, dostačující spánek. Dětské postele se také prodávají v různém provedení a mnohdy potěší nejen jejich vzhled, ale i možnosti úložných prostorů.

postel s úložným prostorem

Trh nabízí různé možnosti

Přirozeně, že pokud se dětský pokoj zařizuje, tak v prvních letech života dítě toho moc nepotřebuje a dokonce i postýlka bude mít jiný tvar a vzhled, aby bylo miminko či batole v bezpečí. O něco později se musí počítat s tím, že bude potřebovat větší postel a pokud bude kvalitně vyrobená, tak přirozeně si budou dělat společnost až do studentských let. Tady se hodně rozchází názory a tak výrobci na tento požadavek zareagovali celkem přínosně. Výběr dětských postelí nabízí širokou škálu provedení. Postel tak může sloužit na spaní, pokud bude vyvýšená, tak i lze vyplnit prakticky místo pod ní, třeba na stolek nebo skříňku. Ideální jsou úložné prostory nebo možnost rozložení, což je výhodné pro přespání pro kamaráda, který se zdržel na návštěvě.
růžová postel

Auťák nebo loď? Proč ne

Do dětského pokoje se hodí i postele, které mají nějakou podobu dopravního prostředku, což převážně ocení chlapci, ale není nic neobvyklého ji pořídit i v podobě domečku, který bude pro děvčata zcela přirozený. Také lze zakoupit postel se skluzavkou nebo různými zábranami, což se v případě vyvýšených postelí rozhodně hodí. Kdo dá přednost praktickému provedení, například rostoucího nábytku, taky nebude ochuzený o velký výběr. Navíc lze si zakoupit i barevnou verzi či čisté přírodní dřevo. Jak je vidět výběr postele do dětského pokoje nebude zrovna nejlehčí, ale co rozhodně potěší, bude cenová relace. I ty prvotřídní kvalitní postele se dají zakoupit za velmi přijatelné ceny.