Zaručeně se mnou budete souhlasit, že bez peněz není život žádný med. Kdo jich nemá dost, ten už si dnes kvalitní život nezajistí, ani kdyby se uskromňoval a hledal nejrůznější kreativní řešení, jak se bez finančních prostředků obejít. Je jednoduše mnoho toho, za co se zkrátka nevyhnutelně platit musí, aby to zájemce měl.

Jenže je celá řada případů, kdy si lidé dost nevydělají a nemají ani takové úspory, jimž by mohli svůj život dotovat. A pak se někdo takový ocitne automaticky v krajně nezáviděníhodné situaci. A čím větší je jeho nedostatek, tím neuspokojivější je i jeho existence.

tři mince

Někdy se pak podobný člověk rozhodne vzít si půjčku. Už nevidí jiné východisko, a proto doufá, že by mohl vše, na co nemá prostředky, zaplatit půjčenými penězi, které by pak vrátil, až si zase vydělá.

Jenže ne každá finanční instituce čeká na to, až ji dotyčný zájemce o půjčku osloví. Zejména pokud je tento v tísni a nemá kvůli tomu moc co nabídnout. Jakmile má zmíněný člověk v nesnázích jenom nízké příjmy a třeba i záznamy v registrech dlužníků, exekuce a další obtíže, musí počítat s tím, že ho bankovní úředníci nemilosrdně nechají na holičkách. V bankách se nepůjčuje těm, u nichž panují určité pochybnosti, zda budou schopni splácet.

stočený dolar

Ale naštěstí není nikdy nic ztraceno. Když má člověk aspoň na nízké splátky a vlastní nemovitost, kterou by se mohl za půjčku zaručit, respektive zná někoho dalšího, kdo by za něj dal do zástavy nemovitost svoji, je tu pro něj vždy alespoň nebankovní hypotéka bez dokládání příjmů hypoteka-bez-registru.net. Ta je totiž díky zástavě nemovitosti dostupná pomalu všem bez rozdílu. A těch až pětadevadesát procent tržní hodnoty zastavené nemovitosti, které si tu lze půjčit třeba až na třicet let, určitě dokáže změnit v životě nedostatkem financí strádajícího člověka mnohé.